EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Економија НАСЛОВНА

Нови цени на горивата

Од денеска бензините поевтинија по половина денар. Во согласност со методологијата која се користи за пресметка на цените на горивата, од денеска малопродажните цени се намалија во просек за 0.27%.

Според новата одлука, ова се цените на бензините:

Еден литар 95-октански бензин чини 74.50 денари, додека еден литар 98-октански бензин чини 76.50 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото не се смени, па еден литар дизел гориво и понатаму чини 66.50 денари.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС изнесува 41,543 ден/кг, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 65,50 ден/лит.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Пукна пријателството: Раста и синот на Синан Сакиќ си кажаа “збогум“, ова е причината

Angela

Цела ноќ гори помеѓу Делчево и Пехчево: Побарана е помош од државните органи, но реакција нема

Angela

Три корисни совети за сексот да трае подолго

Angela