EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Свет

Нов силен земјотрес од 4,8 степени по Рихтер во БиХ

Утрово Босна и Херцеговина ја потресе нов силен земјотрес овојпат со јачина од 4,8 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 17 километри источно од Столац на длабочина од 10 километри, а бил почуствуван на поширокото подрачје, што предизвика нов страв кај жителите на овој регион. Денеска во Столац е ден на жалост. Во силниот земјотрес од 5,6 степени кој се случи ноќта во петокот, загина 28 годишна девојка, откако врз семејната куќа падна голема карпа, а повредени беа сите членови на семејството. Во земјотресот беа оштетени голем број куќи но и јавни објекти, како училипшта и здравствени установи..

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Вечер ќе пристигне благодатниот оган од Ерусалим

Angela

Роберт Голоб, победник на изборите, порача дека „слободата доаѓа во Словенија“

Angela

Се дистрибуира гласачкиот материјал, за печатење потрошени 60 тони хартија

Angela