EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Убавина

Нов хит: „Фламинго“ потпетици речиси целосно распродадени

„Фламинго“ потпетиците од италијанскиот моден бренд „Москино“ (Moschino) се распродадоа речиси целосно, кусо време откако се појавија на пазарот.

Цената на чифт од овие необични салонки е 835 евра, а судејќи според нивната официјална интернет-продавница, тие сè уште се достапни само во малку броеви. Инаку, креативниот директор на овој бренд, Џереми Скот за овогодишната колекција пролет-лето се инспирираше од необичен додаток за летните забави на базени и плажи.

Линијата беше претставена уште лани во септември, на Модната недела во Милано, кога ревијата почна со црно-црвени комбинации украсени со срциња. Потоа следеа креации со цветни мотиви и палета неонски јакни.

Во таа смисла, посебно се истакнаа овие розови салонки со облик на фламинго на врвот, што го воодушевија модниот свет, па не чуди што уште сега се речиси распродадени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ФОТО: Се ожени поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ, наскоро ќе стане и татко

Angela

Капитенот Ристовски одговори на провокацијата на претседателот на Славија (Фото)

Angela

НАПРАВИ САМА: 3 делотворни рецепти за домашна козметика

Angela