EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Фудбал

Нов шок за Барселона: Агуеро ќе почека на дебито за Каталонците!

Аргентинецот Серхио Агуеро ќе почека на официјалното деби во дресот на Барселона, откако лекарските прегледи покажале тешка повреда на мускулот на ногата.

Ова е втора лоша вест во низа за Каталонците, по неодамнешната драма со Лионел Меси и неговото заминување во клубот во кој израсна. Од Агуеро се очекува да биде лидер на новата Барса, но последните информации велат дека на тоа ќе се почека најмалку два месеци.

Аргентинскиот фудбалер ги пропушти подготвителните мечеви на шпанскиот гигант за да ја одмори повредената нога и се очекуваше набрзо да му се стави на располагање на тренерот Роналд Куман, но тоа нема да се случи во брзо време. Управата на тимот од „Камп Ноу“ немаат пари за купување привремена замена, па замената за Агуеро ќе треба да ја побараат во сопствената младинска школа.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Крунисан британскиот крал Чарлс Трети

Angela

Сеферовиќ го постигна најбрзиот гол во историјата на Лигата на Нации 🎥

Angela

УТРЕ ПОТОПЛО ОД ДЕНЕС, ВО ОВОЈ ГРАД ЌЕ ИМА 33 СТЕПЕНИ – но тоа не е ништо, подгответе се за вистински пекол во петок!

Angela