EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Облачно време со повремени врнежи од дожд, температурите до 15 степени

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Врнежите ќе започнат во западните делови кон средина на денот и преку ноќта ќе се прошират и во останатите делови од земјата.

Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 6 степени, а максималната ќе достигне од 8 до 15 степени целзиусови.

Во Скопје, слично време со минимална температура до еден и максимална до 12 степени. Од вторник следува неколкудневен период со позитивни утрински температури.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Овие лица не смеат да јадат лубеница: Може да е погубна за здравјето, еве и зошто

Angela

Јапонската го мина психолошкото ниво во однос на американската валута

Angela

Ќерката на Мелита славеше матура: Мајка ѝ сите добро ја знаеме, ова е нејзиниот татко Соме (ФОТО)

Angela