EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Облачно и посвежо време со локални врнежи од дожд

Времето ќе биде променливо облачно и посвежо, претежно во првиот дел од денот ќе има локален пороен дожд и грмежи, информира УХМР.

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 15 до 24, а максималната од 29 до 37 степени. УВ=8

Во Скопје, променливо облачно, посвежо и понекаде во регионот со повремено пороен дожд и појава на грмежи. Ветерот ќе биде северен и краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде околу 19, а максималната ќе достигне до 33 степени.

Претежно претпладне и во текот на пладневните часови ќе има појава локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме, со пообилен пороен дожд за кратко време, силни електрични празнења, силен ветер (над 70 км/час) и појава на град.

Денеска и во сабота температурите ќе опаднат за 4 до 5 степени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп – овој знак е полн со енергија, а еден знак особено го очекува ново љубовно познанство на работното место

Angela

Сончево со умерена облачност, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

Angela

НЕЈЗИНИОТ ТАТКО Е ТРЕНЕР НА ПОЗНАТ СКОПСКИ ФУДБАЛСКИ КЛУБ – никогаш нема да претпоставите чија ќерка е Тара Симов, голманот ќе стане дедо следната недела!

Angela