EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Облачно и посвежо време со југоисточен ветер

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и посвежо, со појава на магла по котлините во утринските часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец, поизразен долж Повардарието. Во југоисточните делови претпладне ќе има и услови за појава на краткотраен дожд.

Максималната температура ќе биде во интервал 9 до 14 степени.

Во Скопје и околината променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе достигне до 12 степени.

Во следните денови времето ќе биде умерено до значително облачно, претпладне по котлините со појава на магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурите ќе бидат пониски, а утринските на места ќе се спуштаат и под нулата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Нови мерки во Албанија: Еве што ќе ви треба за влез во земјата

Angela

Овошјето кое жените над 50 години треба да го воведат во исхраната: Сојузник на убавината и витката става и борец против стареењето

Angela

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ЈЕЛЕНА ТОМАШЕВИЌ – пејачката ја загуби личноста која и беше потпора во животот! (ФОТО)

Angela