EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија

Облачно и студено со повремен дожд

Времето ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 11, а максималната ќе достигне од 9 до 13 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне 11 степени.

И во следните денови ќе бидеме под влијание на влажна воздушна маса, времето ќе се задржи претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, на места со пороен карактер и проследени со засилен ветер, информираат од УХМР.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Пописот во прекин

Angela

ОСВОИ ЧЕТИРИ МИЛИОНИ НА ЛОТАРИЈА – семејството веднаш се откажа од него

Angela

882 нови случаи на Ковид 19 – пријавени 14 починати лица

Angela