EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

ОБЛАЧНО СО КРАТКОТРАЕН ДОЖД Температура до 18 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо, со краткотрајни повремени врнежи од дожд и со нестабилност.

Минималните утрински температури ќе се движат од 4 до 10 степени, а максималните дневни од 8 до 18 степени.

Во Скопје, променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 16 степени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ако сте родени во некој од овие три знаци, подгответе се за бурен април

Angela

Фото: Ирина Шајк уште еднаш покажа зошто ја нарекуваат најсекси жена на светот

Angela

Дневен хороскоп: За кој знак понеделник е среќен ден?

Angela