EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА

Оваа навика ја зголемува желбата за секс кај жените

Верувале или не, вежбањето ја зголемува желбата за секс кај жените, затоа што здравиот начин на живот на нив делува како афродизијак, велат експертите.

Жените кои што вежбаат побрзо се возбудуваат, полесно и почесто доживуваат оргазам, покажало истражувањето од Универзитетот Флорида.

„Вежбањето ја подобрува циркулацијата во организмот, па и во гениталната зона. Во текот на тренингот се активира и хормонот кој што делува позитивно на ублажување на стресот.
Вежбањето помага телото и умот да бидат во рамнотежа и да се препуштат на уживање“ – вели д-р Тина Пенхолоу, автор на истражувањето.

Оргазмот кој што инаку за одреден дел од жените е недостижен, благодарение на вежбањето станува возможен.

Освен тоа, жените кои што вежбаат се чувствуваат попосакувани и посексапилни, што е од општа важност за уживање во сексот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

И жените гледаат порно, еве во што најмногу уживаат

Angela

Знаци кои укажуваат дека имате супер сопруг и парнер

Angela

Ја реновирале куќата и пронашле помфрит од Мекдоналдс од 1959 година

Angela