EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ОВАА фотографија ја понижува Кејт: Меган блеска покрај кралот Чарлс – нов хаос во кралското семејство

Кралското семејство не престанува да ја шокира јавноста со своите нови потези. На фотографијата што ќе биде објавена во публикацијата во чест на крунисувањето на Чарлс Трети и сопругата кралица (крунисувањето ќе се одржи на 6-ти мај во Вестминстерската опатија, Лондон), предност има Меган Маркл, додека Кејт Мидлтон е во сосема поинаков план, според многумина и експерт за говорот на телото на Џуди Џејмс.

Имено, во неделата беше објавено дека оваа фотографија ќе биде објавена како дел од официјалната програма на Бакингемската палата. Оваа позната слика е создадена на прославата на 70-тиот роденден на кралот Чарлс во Кларенс Хаус. На таа фотографија се Чарлс Трети, сопругата, Кејт Мидлтон, принцот Вилијам со нивните три деца, Меган Маркл и принцот Хари.

Општо изненадување за многумина само предизвика фотографијата на Меган и Хари поради сите конфликти кои ги имаа со кралското семејство, а голема прашина се крена со изборот на сликата.

На фотографијата Меган целосно ја засени Кејт, смеејќи се и блескајќи од задоволство, додека сопругата на Вилијам беше во „втор план“. Многумина веруваат дека тоа не било случајно.

Џуди Џејмс вели дека сликата испраќа силна порака дека Меган и Хари се важни столбови на семејството.

„Позата на Меган сугерира топлина и желба да се биде член на семејството. Изборот на такви пози за фотографии кои го прикажуваат кралското семејство како драго, сакано и блиско семејство е толку далеку од сегашната реалност што сугерира дека Чарлс сака да го стави несогласувањето и горчина под тепих или да покажат дека Сасексите се добредојдени назад во семејството, со дополнителен навестување дека можеби нивниот живот овде сепак не бил толку лош“, изјави Џуди Џејмс за „Mirror“ и додаде дека на сликата се гледа и идиличен однос на браќата Вилијам и Хари, кој исто така е далеку од реалноста:

„И, се разбира, двајцата браќа се тука во извонредно поврзана поза како некој конфликт да е нереален. Тие се насмеани, стојат рамо до рамо како близнаци и доволно блиску што нивните раце се допираат“.

Јазикот на телото на членовите на кралското семејство остава впечаток дека уживале во роденденската прослава на Чарлс, кој е претставен како централна фигура на семејството и грижлив дедо, додека Камила не е ни како злобната маќеа како што многумина ја опишуваат.

Пораките кои беа испратени се сосема јасни, а притоа е направен прекрасен гест за Меган Маркл, која нема да биде на крунисувањето, туку тој ден ќе го прослави четвртиот роденден на синот Арчи Харисон. Таа има и ќерка Лилибет Дијана со принцот Хари.

Објавувањето на оваа фотографија дојде по веста во која Кејт Мидлтон приватната прошетка со Меган и Хари во Виндзор по смртта на кралицата ја опиша како неподносливо искуство.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп

Angela

Филипче: „Да заврши истрагата, потоа ќе одлучам дали ќе дадам оставка“

Angela

Стапката на рак кај младите пораснала за 79 отсто во изминатите 30 години

Angela