EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Ова е манастирот во Будва во кој Милан Станковиќ ќе се замонаши – благословот ќе го добие на големиот празник (ФОТО)

Пејачот Милан Станковиќ се повлече од музичката сцена и новиот живот го пронајде во верата, а на големиот православен празник тој ќе стане искушеник.

Имено тој откако веќе подолго време е во црква отколку на настапите решил да стане монах.

Пејачот на славата на манастирот 28 август ќе добие благослов за почеток кон икушеничкиот живот.

Тој за таа прилика ќе облече мантија односно повеќе нема да носи конвенционална облека и гардероба, а колку ќе трае процесот зависи од одлуката на игуменот на манастирот.

Процесот ќе се одвива во манастирот Подмаине во Будва.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Како ли му е на фотографот кој ја сликал Дара Бубамара – силиконите на пејачката поголеми од главата, за да ја посети оваа плажа искеширала 25 илјади евра (ФОТО)

Angela

Стои на раце на 60 години: Лидија Вукичевиќ се надмина себеси – оваа поза е тешка и за двојно помладите (ФОТО)

Angela

„БОЛИ ГЛАВА ОД ЦЕНАТА“ – Дара Бубамара чекаше шест месеци за да го има ова во гардероберот, ниту вие нема да верувате колку пари е! (ФОТО)

Angela