EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

ОВА Е НАЈГОЛЕМАТА ТИКВА ВО РУСИЈА Плодот тежи 400 килограми (ФОТО)

Жителот на Краснодарскиот крај на Русија Максим Величко одгледа тиква тешка 400 килограми. Притоа плодот продолжува да расте. Ова го објави агенцијата KrasnodarMedia, пренесува порталот Руска реч. 

Дневно тиквата добива по 10 килограми на тежина, а билката зазема површина од околу 150 квадратни метри.

Според податоците на агенцијата, се работи за една од најголемите тикви во Русија.

Погледни ОВДЕ

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ФОТО: Серена Вилијамс повторно бремена, го покажа трудничкиот стомак

Angela

Цеца денеска го слави својот 50-ти роденден, а никој не знае како изгледала како бебе! Погледнете ја единствената фотографија

Angela

Жените родени во овој хороскопски знак се нескротливи

Angela