EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

ОВА Е НАЈГОЛЕМАТА ТИКВА ВО РУСИЈА Плодот тежи 400 килограми (ФОТО)

Жителот на Краснодарскиот крај на Русија Максим Величко одгледа тиква тешка 400 килограми. Притоа плодот продолжува да расте. Ова го објави агенцијата KrasnodarMedia, пренесува порталот Руска реч. 

Дневно тиквата добива по 10 килограми на тежина, а билката зазема површина од околу 150 квадратни метри.

Според податоците на агенцијата, се работи за една од најголемите тикви во Русија.

Погледни ОВДЕ

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ВО СЕКСИ ИЗДАНИЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ЈА ЗАПАЛИ СЦЕНАТА – Рита Ора блесна на Евровизија, но милионите гледачи гледаа во овој дел од облеката (ВИДЕО)

Angela

„Радио метроном“ ја отвора Неделата на франкофонскиот филм

Angela

ТАЖНА ВЕСТ од Келн: Почина новинарот на кого му се слоши за време на финалето во ракометната ЛШ

Angela