EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ОВА Е „ПАМЕТНАТА“ ВИЛА НА НИКОЛИНА ПИШЕК ЗА КОЈА СЕ БОРИ НА СУД: Свекорот не попушта, внатре се е на копче – кога ќе го видите погледот се ќе ви стане јасно

Куќата на водителката Николина Пишек и нејзиниот покоен сопруг Видоје Ристовиќ која минатата година беше огласена за продажба по цена од 1.700.000 евра веќе е тргната од огласување и не може да се продаде.

Имено луксузната вила која е изградена во 2012 година се простира на 420 квадратни метри и се наоѓа во луксузниот дел на Загреб.

Според огласот од минатата година таа се состои од пет соби, односно голема дневна соба со трпезарија која има излез на базенот, три саплни соби и остава.

Николина по смртта на сопругот е во проблеми со свекорот поради имотот и истиот не може да го продаде, бидејќи тој бара да се подели.

Според пишувањата на медиумите додека се градела куќата Николина имала помош од една своја школска другарка бидејќи сакала да направи целосно „паметен“ дом.

Во пракса тоа значи дека оваа куќа сама произведува потребна енергија и буквално размислува наместо сопственикот.

Поради ова експертите тврдат дека таа вреди повеќе од 2 милиони евра, а не помалку колку што била огласена.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Живее во луксузен стан кој многумина го посакуваат – ова е оазата на мирот на водителката на „Ѕвездите на гранд“ Сања Кужет (ФОТО)

Angela

РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР НОСИ ХАОС – Овие знаци да се подготвуваат за голем удар, а еве колку ќе трае

Angela

ДНК анализата на косата на Бетовен открила тајна речиси 200 години по неговата смрт

Angela