EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

ОВА Е ПОСЛЕДНАТА ЖЕЛБА НА ТИНА ТАРНЕР – еве како ќе биде испратена легендата на рокенролот на сопствениот погреб

Славната пејачка Тина Тарнер ќе биде погребана на приватна церемонија која ќе биде далеку од очите на јавноста, соопшти нејзиниот тим за односи со јавноста.

Нејзиниот поранешен асистент открил нови детали за легендарната пејачка која починала на 24 мај во Швајцарија на 83 годишна возраст.

-Тина Тарнер ќе биде погребана во Швајцарија, таа не сакаше голем јавен погреб. Сакаше да биде кремирани по смртта и очекуваме тоа да биде многу приватен настан. Сигурни сме дека подоцна ќе се организира и меморијален концерт со кој ќе и се оддаде почит, вели тој.

Додава дека оваа најголема желба ќе и биде исполнета на пејачката која почина од природна смрт иако боледуваше од рак на цревата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ФОТО: Лаутаро заплови во брачните води, најголемото име не се појави на спектакуларната свадба

Angela

Моден двобој на двете кралици: Ранија и Летиција модни „ривалки“ со едно нешто заедничко (ФОТО)

Angela

„Навали народе“ сред еуфорија: Вардар продава билети за три меча одеднаш!

Angela