EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Светот на познатите

ОВА Е СОН НА МНОГУМИНА: Меси заедно со Антонела и децата ужива во најубавиот дел на Саудиска Арабија (ФОТО)

Лионел Меси заедно со неговата сопруга Антонела и децата пристигнаа во Саудиска Арабија.

Иако сите помислија дека Меси оди да потпише договор со некој од локалните клубови, тој сепак е таму само на одмор.

„Кој би помислил дека Саудиска Арабија може да е толку зелена? Уживам да ги истражувам непознати места, секогаш кога можам“,напиша Меси на социјалните мрежи.

Во Саудиска Арабија веќе неколку месеци главна фудбалска ѕвезда е Кристијано Роналдо кој потпиша за Ал Наср.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Интересни факти за солта што можеби никогаш не сте ги чуле

Angela

Пред сезоната на летување откриваме: Зошто постелнината во хотелите секогаш е БЕЛА?

Angela

МИСЛЕШЕ ДЕКА НЕМА КОЈ ДА ГО ВИДИ, ПА ГИ СОБЛЕЧЕ ШОРЦЕВИТЕ ЗА КАПЕЊЕ – на Душан Влаховиќ веќе не му е добро, девојките ПОДЗИНАА (ФОТО)

Angela