EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

Овенот исполнет во љубовта, Стрелецот се чувствува осамено

ОВЕН

Ако склучите договор денес, може да се промени подоцна. Вашиот партнер е многу посветен на вас и уживате во убава врска со него. Љубовната страна ви е максимално исполнета. Склони сте кон алергии.

БИК

Можете да очекувате дека ќе можете да ја решите ситуацијата што ве мачи на ова поле. Не му верувате на партнерот и вашата врска полека, но сигурно води кон посериозна криза. Зголемете го внесот на витамини

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат среќни околности. Ќе можете да го постигнете она што сте го планирале за бизнисот. Не е добар ден за љубов. Ако сте во врска, може да имате чести несогласувања со партнерот. Имате многу енергија во себе!

РАК

Потрудете се да бидете рационални кога донесувате нови деловни одлуки, не подлегнувајте на емоциите. Можно е вашата недоверба кон саканата личност да донесе голема расцеп во вашата врска. Проблеми со уринарниот тракт.

ЛАВ

Ако сакате да постигнете деловен успех, обидете се да покажете дека сте подготвени да работите напорно. Можеби ќе одлучите да ја прекинете врската од која не сте задоволни. Трпението не е вашата јака страна. Нервниот систем е чувствителен.

ДЕВИЦА

Имате многу добри можности за промени во областа на работата. Ве очекува поволен период. Сакате врска во која ќе имате искрена взаемна љубов со партнерот. Барате вистинска љубов. Болки во грбот.

ВАГА

Имате поддршка за да ги постигнете деловните цели што ви се важни. Можете да очекувате дека ќе успеете во вашите намери на ова поле. Подготвени сте да му покажете на партнерот искрени чувства. Ви годи физичка активност

ШКОРПИЈА

Избегнувајте повисоки инвестиции или деловни ризици бидејќи може да имате загуби во текот на денот. Покажете ја својата спремност за да се посветите на врската со саканиот/саканата. Избегнувајте алкохол!

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате помал конфликт со претпоставените. Денес не е добар ден за вас. Се чувствувате осамено и не ви е лесно да запознаете некој што ви одговара на ова поле. Водете грижа за бубрезите

ЈАРЕЦ

Пред вас се многу обврски и не ви е лесно да се организирате на вистински начин да завршите се на време. Ќе сакате да запознаете некого, треба да бидете малку поотворени. Ослабен имунитет!

ВОДОЛИЈА

Можно е во наредниот период да имате компликации во однос на работата. Многу ве оптеретува. Сосема неочекувано, ќе сретнете личност чија блискост буди нови желби во вас. Проблеми со аритмија.

РИБИ

Време е поинаку да ги поставите деловните приоритети и да се подготвите за период на промени. Саканиот покажува дека е подготвен да ја истурка вашата тврдоглавост до крајност, што воопшто не ви се допаѓа. Не вложувајте премногу напор.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Три хороскопски знаци на кои април ќе им го сврти животот наопаку

Angela

СИТЕ МИСЛЕА ЌЕ СЕ ЗЕМАТ И ЌЕ ИМААТ ДЕЦА: И поранешниот на Анастасија не издржа, откри дека чека принова – нема да и биде добро на пејачката од оваа фотографија!

Angela

Дневен хороскоп за среда (16.09.2021)

Angela