EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана

ОВИЕ работи треба да ги јадете и пиете во лето ако сакате да бидете здрави

Вишните се добри за после тренинг, а сокот од вишни помага за полесен сон.

Ако јадете домат, тој ќе ја заштити вашата кожа.

Конзумирајте лубеници и малини кои го намалуваат холестеролот.

Ако пиете редовно леден чај тоа ќе го намали ризикот од појава на Алцхајмер.

Боровницата е полна со антиоксиданси и е идеална за лето.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Намирници кои не треба да ги јадете на празен стомак

Angela

Дијареја – како да си помогнете?

Angela

НАМАЛЕТЕ ГО ШЕЌЕРОТ: Ви носиме рецепти од народната медицина

Angela