EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА

Овие хороскопски знаци не знаат што со себе по раскинување

Поранешните партнери и врски оставаат траги во сечиј живот и никој не е поштеден од љубовните болки.

Но, некои хороскопски знаци се склони кон претерано идеализирање на поранешните партнери, а со тоа и тешко заборавање и преболување.

Некои од нив дури и потенцијалните партнери ги споредуваат со поранешните, а при раскинување, тие не знаат што со себе понатаму.

Еве за кого се работи:

РАК

Кога се во врска, Раковите се целосно лојални на саканата личност и се трудат да направат сè што е во нивна моќ да ја усреќат. Затоа и раскинувањата тешко им паѓаат. Тие лошо ги поднесуваат сите разделби, а не само љубовните.

ЛАВ

Лавовите не го даваат лесно своето срце, но се спремни да направат сè за онаа личност која ќе успее да го освои. Затоа и по раскинувањето со некого кого го сакале, може да поминат и години додека да стапат во нова врска. Ова повеќе се должи на нивниот страв да бидат повредени, отколку на самиот чин на раскинување.

СТРЕЛЕЦ

По природа, Стрелците се лесно заљубливи, но тешко им е да стапат во сериозна врска. Ако во нивниот живот се појави таква личност, тие безрезервно се впуштаат во љубовната игра. Но, кога ќе дојде до прекинување, стануваат многу внимателни и потоа секоја следна љубов ја споредуваат со поранешната.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Обама пред 40 години во писмо напишал дека води љубов со мажи во својата имагинација

Angela

Неверојатни факти за храната што ја јадеме

Angela

Хороскопски знаци кои се најлоши во флертување

Angela