EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА НАСЛОВНА

ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ НЕ СЕ ПОДНЕСУВААТ МЕЃУ СЕБЕ: Дали се согласувате?

Јарецот преиспитува сè што не е логично или разумно, и кога ќе наиде на луѓе чија глава е секогаш во облаци, како што е случајот со Рибите, одбива да се дружи со нив. Смета дека нема причина да губите време со некој што не ги гледа работите како тие, пренесува „YourTango“.

Овен и Бик
Овенот е активен и секогаш прави нешто за да го направи неговиот живот интересен. Не мрази мрзливи луѓе колку што ги мрази нивните здодевни и пасивни животи. Сакаат да бидат познати како оние што сакаат да се забавуваат. За среќа, Бикот е доволно сигурен во себе што неколку навреди или различни мислења нема да му направат голема штета. Меѓутоа, кога некој постојано го навредува, нема да седи со скрстени раце.

ОВА СЕ ЧЕТИРИТЕ НАЈМОЌНИ ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ: НАВИСТИНА Е НЕВОЗМОЖНО ДА ГИ НАДМУДРИТЕ

Јарец и Риби
Јарецот преиспитува сè што не е логично или разумно, и кога ќе наиде на луѓе чии глави се секогаш во облаци, тој одбива да се дружи со нив. Смета дека нема причина да губи време со некој што не ги гледа работите како него. Припадниците на овој хороскопски знак немаат време за Рибите затоа што мислат дека главата им е во облаци и дека не се грижат да ги прават работите на вистински начин. Фактот дека Рибите се сонувачи не значи дека не се интелигентни. Рибите се сметаат за среќни затоа што гледаат на светот со отворен ум.

ТРИТЕ НАЈИЗДРЖЛИВИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: СО УПОРНОСТ МОЖАТ ДА ПОСТИГНАТ СÈ!

Водолија и Близнаци
Близнаците најмногу напредуваат кога се опкружени со пријатели и добро се забавуваат. За разлика од Водолиите, тие повеќе би сакале да останат надвор цела ноќ и следниот ден, наместо да седат дома. Водолиите го мразат фактот дека Близнаците не знаат како да го поминуваат времето сами, и се горди на фактот што секогаш се во состојба да ги исполнат своите ветувања, без разлика на сè. Близнаците дефинитивно имаат проблем да ги исполнат своите ветувања и мислат дека Водолијата е личност со која не можат да се поврзат.

НЕМА ПРОСТУВАЊЕ: ОВА СЕ НАЈНЕМИЛОСРДНИТЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ, КАЈ НИВ НЕМА ВТОРА ШАНСА!

Лав и Девица
Лавот е крал на драмата и секогаш сака да биде во центарот на вниманието. Не само што може да го фокусира вниманието на себе од која било друга работа, туку понекогаш го прави тоа на начин што ги посрамотува другите луѓе. Девицата не може да ја поднесе оваа постојана потреба да се биде во центарот на вниманието и затоа се дистанцира од Лавот. Поради својата способност да се држи подалеку од центарот на вниманието, овој хороскопски знак понекогаш може да изгледа како осамен, но тоа не е така.

ШАРМАНТНИ И ИНТЕЛИГЕНТНИ: КОЈ Е НАЈСНАОДЛИВИОТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК?

Рак и Стрелец
Ракот го сака она што го сака и често не сака да пробува нови работи. Понекогаш може да биде несигурен и наметлив, но тоа е обично само затоа што се чувствува поудобно на тој начин. Стрелецот не може да ја поднесе оваа страна на Ракот. Многу се труди да се забавува со пријателите и не сака да се врзува за некого, додека со Ракот е обратно.

ЌЕ ИЗГУБИТЕ: ПЕТ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СО КОИ НЕ СМЕЕТЕ ДА ВЛЕЗЕТЕ ВО РАСПРАВИЈА

Вага и Скорпија
Вагите вложуваат многу напор за создавање чесен, урамнотежен живот, што значи дека мора да се одвојат од сè поради кое би можеле да изгледаат агресивно или нестабилно. Со сета таа контрола, Вагите сакаат да се држат настрана од луѓе како Скорпиите, кои не се согласуваат со ништо во што веруваат Вагите. Скорпијата е повеќе тип „око за око“ отколку за мир и почит, што може да биде многу застрашувачко за Вагите.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ГО ДРЖАТ ОД ДВЕТЕ СТРАНИ ЗА РАМЕНАТА ДА НЕ СЕ СРУШИ НА ЗЕМЈА – познатиот пејач го погреба синот, познатите колеги се давеа во солзи! (ФОТО)

Angela

Денеска е Трето наоѓање на главата на Св. Јован Крстител

Angela

Дневен хороскоп – еден знак го очекува познанство кое е од големо значење, а еве што ги очекува родените во месец април

Angela