EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Овие 3 хороскопски знаци ги очекува „пеколна недела“

Оваа недела започнува со Месечината во знакот на Шкорпија, а неговото владеење ќе биде особено тешко за трите знаци од хороскопот.

Ова е исто така знак дека се будите и мирисате на транзитот – затоа што тие се силни, темни и подготвени да влијаат на вашите животи.

Астролозите велат дека ова ќе биде многу „чудна недела“, а ѕвездите велат дека овие знаци нема така лесно да се надминат.

Девица
Имавте добри резултати минатата недела, а викендот испадна уште подобар. Се чувствувате како да сте повторно на своето место, но вие сте Девица, што значи дека сте подложни на негативни влијанија на начин на кој многу други не се.

Премногу сериозно ги сфаќате работите и што и да се случило добро минатата недела, очекувате да се повтори. Сепак, тоа нема да се случи. Оваа недела е за разочарувања.

Вага
Ќе почнете да се чувствувате како вагата целосно да се превртува на едната страна и ако си дозволите премногу долго да размислувате за тоа, нема да можете да се извлечете од лудилото што ви стои во умот.

Најдоброто нешто за вас во моментов е тоа што не го сфаќате премногу сериозно, бидејќи транзитите дефинитивно ќе ве натераат да размислувате премногу. Ако размислувате премногу, ќе смислите илјада луди сценарија, од кои ниту едно не постои. Совет е да одвоите време за одмор, опоравување и медитација.

Риби
Оваа недела ви носи игра на споредба. Тоа значи дека оваа недела ќе ја споредите со минатата, која беше одлична и енергична.

Ќе го споредите вашиот љубовен живот со имагинарните љубовни животи кои се случуваат во романтичните филмови и сето тоа ве спречува да ја видите реалноста навистина таква каква што е. Можете да го гледате како трагично и безвредно, што е далеку од вистината. Воздржете се од претерана реакција повеќе од кога било.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп: Овој знак го очекува напредување на работното место

Angela

Дневен хороскоп (5 август 2021)

Angela

Сигнали дека сте во врска со детиште, а не со маж!

Angela