EXCLUSIVE MK
Фудбал

Одегард е пред кам-бек во редовите на Арсенал

Реал Мадрид не смета на Мартин Одегард во новата сезона и е подготвен да го продаде фудбалерот во Арсенал.

Норвежанецот играше лани во дресот на „топчиите“ и го импресионираше Микел Артета. Фудбалерот сакаше да се докаже кај Карло Анчелоти летово и да се избори за место во тимот на Реал, но очигледно не направи доволно да остане.

Според информациите во англиските медиуми, Арсенал сега ќе го откупи Одегард, а обештетувањето ќе биде договорено во текот на денот. Одегард веќе ги договорил личните услови со „топчиите“ на кои очајно им треба квалитетен плејмејкер.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

„Десетката“ на Меси ќе добие нов сопственик и тоа играч кого навивачите не го сакаат!?

Angela

Се венчале по 25 години љубов, таа со децата преживеала терористички напад: Која е сопругата на Пеп Гвардиола?

Angela

Русокосата девојка ги „демнела“ играчите на Челси, па била осудена: Што им правела и како ги малтретирала? Била вистинска предаторка

Angela