EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

Одржана втората полуфинална вечер на Евровизија – ќе се изненадите од 10-те финалисти, особено оваа земја „НЕ ЗАСЛУЖИ“ да влезе (ВИДЕО)

Во Ливерпул синоќа се одржа второто полуфинале на 67. издание на Изборот на песна на Евровизија, па познати се последните 10 земји учеснички во Големото финале в сабота.

Така, натпреварувањето што годинава се одржува во Велика Британија го продолжуваат Албанија, претставена од Албина и „Фамиља Келменди“ со „Duje“, како и „Џокер аут“ од Словенија со песната „Carpe Diem“. Во финалето ќе настапат и Кипар, Естонија, Белгија, Австрија, Литванија, Полска, Австралија и Ерменија.

Грција, Романија, Грузија, Данска, Исланд и Сан Марино испаднаа од натпреварот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Тврдоглави, но емотивни души: Ова се главните карактеристики на луѓето кои слават роденден во МАЈ

Angela

Денес и болните може да се излечат: Првиот петок по Велигден е Балаклија

Angela

Османи: Има можности за решавање на спорот со Бугарија до крајот на годината

Angela