EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Фудбал

ОД ГЛЕТКАТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАВРТИ ВО УМОТ: Погледнете ја луксузната семејна оаза на Роналдо и Георгина (ФОТО)

Кристијано Роналдо и неговата вереница Георгина Родригез се преселија во Саудиска Арабија со семејството уште во јануари, кога фудбалерот потпиша договор вреден 175 милиони фунти со ФК „Ал Наср“.

Роналдо и неговото семејство престојуваат во хотелот Four Seasons во Кралската кула, една од највисоките згради во земјата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Апартманот (ако може така да се нарече), вклучува 17 соби, се простира на површина од 372 метри квадратни и зафаќа три ката – од 48 до 50 кат.

Погледнете го овој луксуз:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Four Seasons Hotel Riyadh (@fsriyadh)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Four Seasons Hotel Riyadh (@fsriyadh)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Four Seasons Hotel Riyadh (@fsriyadh)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Македонскиот рапер Таско стана татко – со сопругата му дадоа уникатно име на синот

Angela

БИЛ ПОСТАР 53 ГОДИНИ ОД НЕА: Вдовицата на Берлускони го опседнувала со години, па тој морал да ја ожени – неговите деца ја мразат од дното на душата! (ФОТО)

Angela

После нејзиниот роденден имале секс, па заспале, кога таа подоцна се свртела веќе не дишел – љубовницата на Видоје побегнала од станот!

Angela