EXCLUSIVE MK
Љубов и интима

Пози кои ниту една жена нема да ги одбие

Колку и да не сте расположени за секс, во овие пози никогаш нема да кажете не.

Каубојка

Пуштете ја нека ја презеде контролата. Додека е врз вас, ќе ги контролира движењата, ќе го стимулира клиторисот и ќе го одредува аголот на пенетрација. Ова е поза во која жените најчесто доживуваат оргазам, затоа и ја сакаат. За поголемо уживање, натерајте ја партнерката да се наведне така што вие ќе и го стимулирате клиторисот.

Поза на домаќинка

Зошто партнерката да губи време во кујна, кога тоа време можете попаметно да го искористите. Качете ја на кујнската маса така што ќе ве обвитка со нозете. Најдете вистински агол и доведете ја до врвен оргазам.

Мисионерска поза

Да, класична поза е но жените ја сакаат. Овозможува блискост со партнерот, гушкање и близина.Не ја избегнувајте.

Поза од страна

Во оваа поза подеднакво уживаат и мажите и жените. Најмалку е напорна и за двајцата, а овозможува врвно уживање. Исто така овозможува рачна стимулација.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Хороскоп: Како се однесуваат заљубените мажи?

Angela

Зошто мажите не се одлучуваат на брак, иако се заљубени?

Angela

Овие знаци ќе ви откријат дека не сака ништо сериозно со вас

Angela