EXCLUSIVE MK
Астрологија ЗАБАВА

Октомври ќе биде магичен месец за овие хороскопски знаци

Октомври ќе биде навистина магичен месец за трите знаци на Зодијакот – еве кои се, за кого и што ќе им се случи.

Вага

Во моментов сме во сезона кога Вагите ги слават родендените, па не е чудно што октомври ќе биде месец полн со среќа за нив.

Овој месец, повеќе ќе се фокусирате на себе, на вашите потреби и сето тоа ќе ви помогне конечно да разберете што е тоа што ве прави среќни.

Меѓутоа, Меркур, кој ќе се движи ретроградно до 18 октомври, ќе донесе неколку компликации, па би било добро да не се донесуваат избрзани одлуки. Бидете трпеливи, времето ќе ви покаже како навистина се чувствувате.

Скорпија

Венера, планетата на љубовта и убавината, ќе биде во знакот на Скорпија до 7 октомври, така што во овој период ќе бидете многу сигурни и задоволни од себе.

Како и да е, овој месец може да ви донесе некои „потешки“ чувства, па ќе се сетите на некои работи кои сѐ уште целосно не сте ги надминале.

Стрелец

Се чувствувате како да сте ѕвезда на овој месец! Венера ќе влезе во вашиот знак на 7 октомври и ќе ве опсипа со својата магична прашина.

Во тој период ќе добивате комплименти од сите страни и ќе сакате да се разубавите – нашминкате, дотерате…

Можеби дури и ќе сакате да излезете на неколку состаноци. Во секој случај, ќе се чувствувате многу привлечно, па другите ќе забележат.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

РАЧНИ ТЕХНИКИ ЗА ЕКСПЛОЗИВЕН ОРГАЗАМ: Не секогаш ви е потребна „техничка поддршка“

Angela

НАПРАВЕТЕ ДОМАШЕН ОСВЕЖУВАЧ ЗА ТЕПИСИ! Цела куќа ќе ви мириса прекрасно!

Angela

Како брзо и лесно да ја отстраните дамката од дамката!

Angela