EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана НАСЛОВНА

Освежителен Барби коктел, спој на мохито, пина колада и лимонада

Барби-манијата сè уште трае. Розовата боја се вовлече во секоја компонента од нашите животи, а со неа се обоени и овие летни коктели за вечерни собири.

Ако планирате незаборавна вечер со вашите пријатели за викенд (или кој било друг ден од неделата), или сакате да се почестите со добар вкус на лимонада со посебно изненадување, прочитајте го рецептот подолу и подгответе примамлив и освежителен коктел инспириран од Барби за само неколку моменти.

Рецептот за коктелот Барби брзо се рашири низ Интернет и стана вирален, а илјадници жени (но и мажи) веќе го истакнаа како неодолив алкохоличар победник на ова лето. Има безброј варијации на темата, од кои секоја содржи рум, гренадин и лимон.

Овој коктел е комбинација од најдобрите состојки од пина колада, мохито и лимонада, само во розова боја, е коментарот на еден ентузијастички корисник.

За подготовка на овој коктел не се пишуваат количините, бидејќи најдобро е секој по вкус да ги става состојките.

Состојки:

Бел рум
Вотка
Сок од брусница
сок од ананас
Свеж сок од лимон
Гренадин
Нане
Парчиња лимон
Мраз

Подготовка:

Добро измешајте ги сите состојки, освен парчето лимон и нането.
Наполнете ја чашата со мраз, прелијте го коктелот врз мразот и украсете со нане и парче лимон.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Како да се зголеми квалитетот на спермата?

Angela

Еден знак ќе добие одлични вести до крајот на неделата: Неделен хороскоп, особено овој знак го очекува љубов и само љубов!

Angela

Медведев го сруши сонот на Ѓоковиќ со триумфот на УС Опен

Angela