EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Економија

ОСВОИ ЧЕТИРИ МИЛИОНИ НА ЛОТАРИЈА – семејството веднаш се откажа од него

Еден добитник на лотарија, на Редит тврди дека добил џекпот од 4 милиони фунти, но откако признал дека нема да ги дели парите, неговото семејство се откажало од него.

Тој објасни дека тој и неговата сопруга повремено купувале билети за забава и дека немале поим дека ќе ја добијат оваа неверојатна награда, но имале невидена среќа.

  • Откако ги подмиривме сите долгови (студентски, хипотека за куќа, кредит за автомобил) ни останаа уште многу пари. Доколку не знаете, 70 отсто од добитниците на лотарија пропаѓаат по неколку години – напиша тој.

Не сакајќи да ја доживее истата судбина, мажот и неговата сопруга решиле да вложат два милиони во бизнисот, а останатите два ќе ги искористат за купување стан.

-Кога им кажав на семејството, помислив дека нивната прва реакција ќе биде возбуда поради мене и дека ќе бидат среќни што сум финансиски одговорен за парите. Но, почнаа да зборуваат за големо семејно патување и како ќе ги отплатам сите долгови што ги имаат – рекол човекот.

Тој им објаснил дека 4 милиони фунти се голема сума, но рекол дека нема да им даде пари, по што му рекле дека не е добредојден во семејството и дека никогаш повеќе не треба да разговара со нив.

Мислењата за Редит се поделени.

  • Веќе не си добредојден во семејството затоа што не си ги дал парите? Тоа е страшно – напишал еден корисник.

– Вашето семејство покажа дека крвта не е погуста од парите – коментираат други.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Неуромедика поддржувач на македонскиот фудбал во Порто: Одиме на СП (фото + видео)

Angela

За комуналните работници нема да важат законите за аминистрацијата

Angela

Целосно вакцинирано 35 проценти од населението, 38 отсто со една доза

Angela