EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Свет

Осум загинати во пожарите во Турција

Осум лица загинаа во големите пожари што ја зафатија Турција.

Од земјата пристигнуваат застрашувачки снимки, кои покажуваат евакуација на туристите со чамци и бродови.

Како што јавува Би -Би -Си, повеќе од 120 пожари се ставени под контрола, но пожарникарите се уште се борат со седум пожари.

За време на викендот, туристите, персоналот на хотелите и локалното население мораа да бидат евакуирани по морски пат од популарните дестинации Бодрум и Мармарис. На помош пристигнаа и сопственици на приватни бродови.

Жителка на Мармарис, на прашањето дали мисли дека причина за пожарите оваа година се големите жештини, таа одговори: “Не знам. Поинаку е”.

“Никогаш порано не сум видел вакво нешто. Порано имавме мали пожари, но никогаш не сум видел вакво уништување”, рече таа.

Истражителите се обидуваат да утврдат дали некој од пожарите бил подметнат.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Како да го препознаете оргазмот кај жените?

Angela

Руне покажа дека е голем талент, но Ѓоковиќ е најголемиот во светскиот тенис

Angela

ВИДЕО: Публиката во шок, Кортни Кардашијан извади транспарент среде концерт и соопшти дека е бремена

Angela