EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Откако беше примен во болница, докторите денес соопштија каква е моменталната состојба на Саша Ковачевиќ

Саша Ковачевиќ во саботата беше итно примен во Ургентниот центар во Белград, откако се пријавил во оваа здравствена установа поради нарушено здравје. Тој во текот на викендот беше задржан во болница, а денеска е пуштен на домашно лекување. Здравствената состојба на пејачот се уште не е добра и бара постојано следење, пишуваат српските медиуми.

“Саша повеќе не е во болница. Си замина дома со препораки од докторот. Тој е фино и културно момче, сите имаат само пофални зборови, а и самиот призна дека не се грижи доволно за себе. Веруваме дека се ќе биде во најдобар ред и тоа да се стави себеси на прво место“, изјави близок пријател на Саша Ковачевиќ.

Пејачот во саботата дошол во Ургентниот центар видно ослабен, а по првите анализи било констатирано дека неговата крвна слика не е добра, поради што лекарите размислувале дали да го задржат во болница до понеделник, што и го направиле.

“Го видов Саша кога дојде. Се чинеше дека му е лошо. Веднаш му го отворија досието и го испратија на тестови. Му беа направени детални тестови. Крвната слика не му била добра и лекарите размислувале дали да го задржат во болница поради викендот, рекол изворот кој што се нашол на местото на настанот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Богатство на витамини: Ги јакне коските, го намалува ризикот од дијабетес

Angela

НАМЕСТО ДА ГО СЛАВИ РОДЕНДЕНОТ НА ЌЕРКИЧКАТА ЗАМИНА ВО СМРТ: Кумот на српскиот пејач со потресни детали еден час пред тој да загине (ФОТО)

Angela

Владата донесе нови ковид олеснувања: Настани на затворено

Angela