EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Откријте каква ви е врската низ омилените пози

Она што го правите во спалната соба може да открие за вашиот однос. Речиси сите двојки имаат поза која најмногу ја сакаат, а таа пак открива многу за вас.

Од страна

Оваа поза означува голема емотивна поврзаност. Позата во која партнерите лежат на страна, а притоа мажот е отпозади, овозможува посебен вид на интимност. Грижливи сте еден кон друг и постојано имате потреба од физички и емотивен контакт. Одлично се разбирате.

Кучешки стил

Искрени сте и отворени. Вашиот однос е полн со авантуристички моменти. Сигурни сте во својата сексуалнот и не се срамите од своето тело. Доколку тој инсистира секогаш да биде позади вас, може да значи дека има проблем да се поврзете емотивно и вашата врска ја доживува несериозно.

Мисионерска поза

Значи дека сте во стабилна и долга врска, и дека одлично се разбирате. Врската ви е стабилна, но сте влегле во рутина. Тоа не ви пречи бидејќи се чувствувате пријатно и сигурно. Малку експериментирање не би имало штета.

Каубојка

Вашиот однос се заснова на компромис. Позата во која жената е горе, укажува на тоа дека знаете да се забавувате. Имате самодоверба и сакате да експериментирате. Но, сепак ако тој постојано инсистира на оваа поза, може да значи и дека е мрзлив.

На брзина

Под туш, во автомобил на кујнска маса секој момент би го искористиле за секс. Врската ви е динамична, страствена и спонтана.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПОБЕДНИЧКАТА НА „ГРАНД“ СЕДНА ВО ПОДАРЕНИОТ АВТОМОБИЛ – од тоа што и го порача Саша Поповиќ кога ќе се врати со него во Струмица се смееја сите (ФОТО)

Angela

Борба за наследството: Бившата сопруга на Видоје и свекорот Миша сакаат да ѝ ја земат куќата на Николина во Загреб

Angela

АНАСТАСИЈА СКРИШУМ ГО СНИМАШЕ ГУДЕЉ: Сите гледаа во неговата глава, фудбалерот без ниту едно влакно на косата – видеото каде е ќелав тешко да и го прости!

Angela