EXCLUSIVE MK
Македонија Мобилни телефони НАСЛОВНА

Охриѓани претераа: Полнење телефон се наплатува и по 200 денари (фото)

Деновиве на социјалните мрежи кружи фотографија на која може да се види дека во Охрид наводно е воведена и нова услуга која од сега ќе се наплаќа односно полнење на телефон за кое според сумата издадена на сметка чинело 200 денари.

Секако, ова е многу чудна фотографија за која имаше бројни реакции, а истата е споделена на Инстаграм.

Она што граѓаните го коментираат е дека охриѓани претеруваат со сумите и прават споредба со она што го нуди Турција на море.

– Во Охрид плативме 50 евра за да се возиме со брод два часа. Во Турција плативме 35 евра а се возевме цели 8 часа на пет различни локации кои се доста популарни и интересни за туристите.

Ако вака продолжиме нема да ни треба ниту УНЕСКО, ниту нишго. Самите ќе си го згаснеме сјајот на Охрид и езерото, додаваат граѓаните.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Османи: Има можности за решавање на спорот со Бугарија до крајот на годината

Angela

Суспендиран профилот на министерот на здравство Венко Филипче на Твитер

Angela

Дневен хороскоп: Лавот го очекува изненадување, а шкорпијата забава и среќа

Angela