EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Падна првиот снег во Маврово, Ниже Поле, Крушево, Малешевијата

Снежниот бран со продор на ладна воздушна маса донсе снег на поголемиот дел од планините.

Падна првиот снег во Маврово, Ниже Поле, Крушево. Снежните врнежи се најизразени кај месноста Крива Круша во пехчевско.

Сообраќајот, се одвива по влажни коловози, на места прекриени со снег.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Шакира во фустанче од 1.000 евра: Ги „запали“ социјалните мрежи! (ФОТО)

Angela

Дали знаевте: Како темјанот и мирисите влијаат на телото и умот

Angela

Бројот 88 забранет на фудбалските дресови во Италија: Причината добро позната на цела Европа!

Angela