EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Падна првиот снег и во Хрватска

Денеска во Горски Котар во Хрватска падна првиот снег.

На места снегот се задржувал на тлото, а фотографиите објавени на социјалните медиуми сведочат за зимска идила.

Снегот во планините можно е да паѓа и утре, а потоа во цела Хрватска се очекува затопловување, пренесе порталот Индекс.хр.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп – мај никогаш не бил посреќен месец за овој знак и денеска сè ќе му оди од рака, а еве што ги очекува близнаците

Angela

Каква мајка таква ќерка: Каја го освојува светот на модата и нудат многу пари само за една работа – да биде нивно заштитно лице

Angela

Што се случува со телото кога подолго време немате секс?

Angela