EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Паника во Хрватска: ИСЧЕЗНА позната пејачка, самоволно ја напуштила болницата и никој не знае каде е

Катарина Раутек Омазиќ (39), поранешната пејачка на популарниот бенд „Електро тим“ (Е.Т.), се води како исчезната од вчера наутро. Според хрватските медиуми, полицијата и семејството интензивно трагаат по неа.

Како што продолжуваат да пишуваат, Катарина Раутек Омазиќ самоволно се оддалечила од загрепската болница и од тогаш никој не знае каде е.

-Во случај да имате информации за ова лице, ве молиме известете ја најблиската полициска станица или јавете се на 192. Информациите можете да ги доставите и преку е-пошта: nestali@nestali.hr – велат од Јавното обвинителство во Загреб.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Филипче: Повредените патници се надвор од животна опасност

Angela

ЦЕЦА ПЕЕ, НА ВЕЉКО МУ ЈА КИНАТ МАИЦАТА – од Анастасија ни трага ни глас во вилата, што се случуваше зад ѕидовите на Дедиње (ФОТО+ВИДЕО)

Angela

Најактивниот вулкан во Индонезија повторно еруптираше

Angela