EXCLUSIVE MK
Астрологија НАСЛОВНА

Парите доаѓаат за 4 хороскопски знаци! Еве кој ќе се опари до 3 јуни, а кој од зодијакот да игра игри на среќа

Играме уште една рунда ѕвезден рулет, а астролозите се согласуваат дека одредени хороскопски знаци ќе имаат поголема среќа кога се парите во прашање.

Јупитер, планетата на среќата, по 12 години влезе во Бик, што одговара на сите знаци на финансиски план.

Јупитер е планета на ширење, раст, просперитет и експанзија, додека Бикот е знак поврзан со материјалното богатство, удобноста, стабилноста и практичноста.

Кога овие два елементи ќе се спојат, тоа значи дека луѓето со Јупитер во Бик ќе бидат повеќе склони да привлечат изобилство, финансиска сигурност и материјална благосостојба.

Ако се прашувате кој ќе има пари до 3-ти јуни, меѓу нив се и знаците: Рак, Овен, Близнаци и Вага.

РАК

Марс во Лав ви дава можност да заработите големи пари. Очекувајте голем прилив на пари. Иако во текот на јуни ве очекуваат поголеми трошоци, ќе бидете задоволни од заработката.

ОВЕН

Јупитер во Бик ви носи материјален просперитет. Имате можност да освоите пари на игри на среќа. Ќе откриете дека имате поголеми шанси да заработите пари во јуни отколку во мај. Ќе има ризични трансакции, но нема да има недостаток на пари.

БЛИЗНАЦИ

Сезоната на вашиот знак започна, па се чувствувате добро. Паричната заработка зависи исклучиво од вашата иницијатива во наредниот период. Ако добро преговарате, можете да добиете подобро платена работа.

ВАГА

Марс во Лав ви носи излез од финансиска криза. Некој за кој се грижите ќе ви овозможи да заработите големи пари. Тоа не е нешто што ќе биде профитабилно на прв поглед, но може да биде одличен заеднички проект со пријателите.

Знак кој треба да игра и игри на среќа е Бикот.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Обетки од 12 евра и фустан во стилот на Дајана: Кејт Мидлтон воодушеви со нејзиното ново појавување!

Angela

УХМР: Најмногу дожд во Охрид во изминатото деноноќие

Angela

(ФОТО) Не победи на Евровизија, но дефинитивно е најзгоден фраер: Претставникот на Кипар украде многу срца

Angela