EXCLUSIVE MK
Македонија

Пендаровски: Хеликоптерите на Армијата немаат техничка можност да летаат ноќе

Хеликоптерите на Армијата немаат техничка можност да летаат во ноќни услови, напиша вечерва претседателот Стево Пендаровски на својот фејсбук-профил.

Ова, додава, е единствената причина заради која во гаснење на пожарите ќе се вклучат во раните утрински часови.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

И ДЕНЕСКА ДОЖД – деновиве уште поголемо разочарување, еве какво време не очекува

Angela

СЛЕДУВААТ ЧЕТИРИ НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ – следен петок уште три, до крајот на годината уште „еден тон“ споени викенди!

Angela

Г.г Стефан: Покајанието, преобразбата и прошката ни се пот­ребни како никогаш досега

Angela