EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Петто приведено лице за предизвикување пожар

Министерството за внатрешни работи вечерва соопшти дека е приведен 34-годишен жител на гостиварското село Добридол, кој се сомничи дека го предизвикал пожарот во селото.

– На 05.08.2021 во 19.05 часот, во врска со пожарот во с.Добридол, гостиварско, кој е локализиран, полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода Н.Б.(34) од истото село.Поради постоење  основано сомение дека го предизвикал пожарот, Н.Б. е приведен и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, се наведува во соопштението.

Ова е петто приведено лице осомничено за предизвикување пожар во последните три дена.

Во текот на денешниот ден беа приведени по едно лице за пожарите во прилепско и радовишко, вчера за пожар во ресенско, а на 4 август беше лишен од слобода албански државјанин за пожарот над с.Пожаране, Општина Врапчиште. Во меѓувреме, полициски службеници постапуваат и во врска со двете осомничени лица за пожарот кај Блаце и во координација со јавен обвинител за пожарот кај Старо Нагоричане.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Првпат заврна дожд на Гренланд на надморска височина од 2.600 метри

Angela

ФОТО: Ана Ивановиќ го покажа трудничкиот стомак и откри како функционира нејзиниот мозок

Angela

ФОТО: Екс сопругата на Огњен Амиџиќ фатена со новото момче, први фотографии од заљубениот пар

Angela