EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА

ПЕТ најчести сексуални фетиши во светот

Многу луѓе погрешно ги сфаќаат сексуалните фетиши за нешто перверзно, погрешно и се засрамени од тоа.

Всушност, тоа е само еден вид сексуално однесување каде возбудувањето се стимулира од одредени делови од телото, мириси, ситуации, дејства или предмети. Жените често се збунети ако ги возбуди нешто „атипично“ или ако нивниот партнер признае необична сексуална желба. Затоа сега ви ги претставуваме седумте најчести.

Стапала (“foot fetish”)

Можеби ќе се изненадите, но привлечноста на стапалата е еден од најчестите сексуални фетиши во светот, особено кај мажите. Во овој случај, лицето е возбудено од изгледот на стапалата, допирот, мирисот, движењата на прстите итн. Покрај тоа, интересот за стапалата се пренесува на чевли, хулахопки или чорапи.

BDSM

Па, тоа не е изненадувачки. Веројатно скоро сите имале идеја да го подобрат својот сексуален живот со лисици, камшици, ремени, стеги, јажиња и така натаму (здраво, „Педесет нијанси сиво“). Згора на тоа, зависноста од BDSM може да се движи од блага до тешка перверзија.

Фетиш со улоги

Ова вклучува цела група фетиши, кои обично се поврзуваат со сексуална желба за луѓе со одреден социјален статус: доктор, шеф или вашата секси професорка по математика. Играњето улоги е одличен начин да ја задоволите вашата сексуална фантазија и да го диверзифицирате вашиот интимен живот со партнерот.

Воајеризам

Тоа е добивање сексуално задоволство од гледање на други луѓе кои се соблекуваат или имаат секс. Сепак, незаконски е да се шпионира некого без согласност. Затоа е подобро луѓето со таков фетиш да присуствуваат на сексуални забави – многумина таму ќе бидат воодушевени ако ги набљудуваат.

Јавен секс

Не е тајна дека многу луѓе чувствуваат потреба да го прават тоа на јавни места. Во исто време, тие се возбудени од ризикот да бидат фатени. Ова исто така не е легално, но тоа е она што ја поттикнува сексуалната желба.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

РАЧНИ ТЕХНИКИ ЗА ЕКСПЛОЗИВЕН ОРГАЗАМ: Не секогаш ви е потребна „техничка поддршка“

Angela

Дали конечно откривме како настанал животот?

Angela

Секојдневието на најстарата желка на светот

Angela