EXCLUSIVE MK
Љубов и интима НАСЛОВНА

Пет совети за незаборавен орален секс од соништата

Ако оралниот секс му е омилен на вашиот партнер, тогаш зошто да не го изненадите со некои неочекувани нови техники што ќе го остават без зборови? Прочитајте ги нашите 5 врвни совети и пружете му орален секс од соништата!

1. Преземете контрола

Има нешто многу секси во тоа кога жената доминира врз мажот, особено кога станува збор за орален секс. Зошто не го фатите вашиот маж „неспремен“ и да го заведете во моментот кога најмалку очекува? Кога ќе излезе тазе бањат, само привлечете го кон себе, почнете да го бакнувате по целото тело и помогнете му да се ослободи од пешкирот. Оралниот секс додека тој стои може да биде возбудлив и вашиот партнер сигурно ќе „здиви“ на елементот на изненадување и фактот дека вие ја имате контролата.

2. Користете лубрикант

Сувоста за време на сексот може да биде непријатна за двајцата партнери и истото важи и за време на орален секс. Иако плунката делува како природен лубрикант, таа исто така се суши многу брзо и често по краток временски период устата може да се исуши. Воведувањето на лубрикант може да помогне да се реши ова и го прави искуството попријатно за давателот, како и за примачот. Има многу лубриканти со вкус, за да можете да експериментирате и да го пронајдете вкусот што ви одговара.

3. Истражувајте со рацете

Ако партнерот е надарен со голем пенис, може да ви биде тешко да ја завршите работата само ја користите само устата за време на орален секс. Користете ја едната или двете раце истовремено – ова може да биде корисна техника, што ќе ви овозможи да му дадете целокупно задоволство. Во комбинација со лубрикантот за кој зборувавме погоре, без напор ќе можете со дланките да одите нагоре и надолу по долниот крај на неговиот пенис, додека ги концентрирате усните околу горниот дел. Со едната рака би можеле да го погалите по скротумот и да си поиграте и околу пиринеумот за да ја зголемите чувствителноста.

4. Додадете „шмек“

Ако и двајцата го сакате тоа, можете да се обидете да вметнете и течно чоколадо, сладолед, мраз и други прехранбени елементи во оралниот секс. Сепак држете се подалеку од алкохол, бидејќи пенисот е нежен и чувствителен.

5. Покажете му дека уживате

Едно нешто што навистина треба да ја зголеми оралната секс-авантура за вашиот партнер е да му покажете дека навистина сте „присутни“ во целото искуство. Многу луѓе сметаат дека оралниот секс е едностран чин, но покажете му на вашиот маж колку уживате со говорот на телото и звуците што ги правите.

Обидете се со тивко стенкање или повремено застанувајте за да земете секси здив и кажете му колку е неверојатен неговиот пенис. Вклучете го уште повеќе користејќи ги рацете за да го истражувате сопственото тело, додека уживате со устата. Можете дури и да користите интимен масажер за да се стимулирате во исто време, што резултира со заеднички момент на кулминација.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Напиток за слабеење кој им е омилен на Русинките

Angela

„Гледам само на едното око“: Наташа “распали“ по оние кои го бранат Кариќ, тој е во притвор

Angela

ДЕНЕСКА Е ЃУРЃОВДЕН: Празник врзан за здравје и женачка – еве што треба да направите

Angela