EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

ПЕТ совети за ПОДОЛГ СЕКС! Еве неколку трикови со кои можете да го продолжите уживањето

Дали сè уште мислите дека долгиот секс е фантастичен? Тогаш не заборавајте да ги прочитате следните трикови многу внимателно.

Паузирајте го вашиот интимен живот

Не долго – три или четири дена. Ако обично водите љубов токму со таква фреквенција, недела и пол, за тоа време на вашето тело ќе му недостига секс, а интимноста ќе ја доживеете на сосема нов начин. Притоа, за време на „обновената“ интимност, потрудете се да не се ослободите од насобраната енергија за 10 минути, туку вратете ја во рок од неколку часа. За мажите, овој метод исто така ќе помогне да се направи интимноста уште попријатна.

Искористете го максимумот од предиграта

Ако предиграта обично трае 10-15 минути, разговарајте со мажот и обидете се да го зголемите времето на половина час. Обрнете посебно внимание на бакнувањето, допирањето, еротската, иако краткотрајна масажа и секако оралниот секс. Не брзајте никаде, не тежнејте кон ниту една цел. Само уживајте еден во друг и во процесот. Колку подолго издржите без да пенетрирате, толку ќе биде попосакувано и попријатно. Што секако ќе влијае на времетраењето на сексот, пренесува „zenskimagazin.rs“.

Мастурбирајте пред секс

Изгледа нелогично, нели? Но, прво, ќе ви помогне да се ослободите од насобраната возбуда и ќе ви биде попријатно да започнете одново. Второ, вториот оргазам дефинитивно ќе се покаже како подолг и посилен од првиот. Подобро е да мастурбирате неколку часа пред односот. Или дури и мастурбирајте секој пат кога ќе почувствувате наплив на сила и енергија.

Јаже за скокање

Иако со оваа спортска опрема сте запознаени уште од детството, тешко можевте да замислите дека помага не само да останете во форма, туку и да водите љубов подолго. Скокањето ја зголемува издржливоста и го подобрува дишењето, што секако е важно за време на сексот.

Користете продолжни средства

Лубрикантите за ладење или кондомите се спас за паровите кои успеваат да го прекинат сексот секс пред работите да станат премногу жешки. Користете ги за да ја продолжите интимноста и оргазмот. Точно, не секој го сака чувството на ладење на гениталиите. Затоа, не препорачуваме постојано и исклучиво да се користи овој метод.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Oвие три хороскопски знаци најмногу се сакаат сами себе

Angela

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид го напушти фудбалот – се ожени со богаташка која е 18 години постара од него и стана милионер (ФОТО)

Angela

Дневен хороскоп за понеделник (20.09.2021)

Angela