EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Пет тајни од љубовната врска кои не смеете да им ги откриете на другите

Ние често ги споделуваме нашите среќни и тажни моменти со другите, но има работи што сепак треба да ги зачуваме за себе, особено кога станува збор за нашата врска. Ви носиме пет теми за кои не треба да разговарате со други луѓе, туку само со вашиот партнер.

1. Чувства и тајни

Прекумерната зборливост може да биде болна за вашиот партнер. Сепак, тој ви ги доверува своите најдлабоки тајни. Ако одредени информации беа наменети за ушите на другите луѓе, тој веројатно ќе им ги откриел сам на другите.

2. Аргументи и дебати

Во секоја врска има расправии и несогласувања, и тие се однесуваат само на нив двајцата. Шансите се дека брзо ќе го надминете проблемот и ќе си простите еден на друг. Но, вашите пријатели и семејство нема да го сторат истото затоа што ќе ја паметат грубоста и непријатноста на вашиот партнер многу долго.

3. Интимност

Вашата спална соба е резервирана само за вас двајца. Во спротивно, ја загрозувате довербата на вашиот партнер ако споделите интимни детали за вашата врска со други луѓе. Обидете се да замислите како би се чувствувале на негово место.

4. Финансиски проблеми

Инаку, не треба да разговарате за вашата финансиска состојба, а особено за вашите финансиски проблеми. Се разбира, ако ви треба финансиска помош, прво разговарајте за тоа со вашиот партнер, па дури потоа размислете за следниот чекор.

5. Недостатоци и маани

Со текот на времето, ќе се навикнете и ќе се помирите со недостатоците на вашиот партнер, па затоа не е добра идеја постојано да им се жалите на пријателите или семејството на почетокот на врската. Тие ќе се сетат на ова и можеби ќе го спомнат во погрешно време.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НЕМА НЕКОЈ КОЈ НЕ СЕ СЕЌАВА: Сите ја обожуваа Руслана, а денес годините си го направија своето – нема да поверувате колку има! (ФОТО)

Angela

ДЕНЕС ОБЛАЧНО И СО ДОЖД – еве какво време не очекува во следните денови, вистинското разочарување допрва доаѓа

Angela

СЛЕДУВААТ ЧЕТИРИ НЕРАБОТНИ ДЕНОВИ – следен петок уште три, до крајот на годината уште „еден тон“ споени викенди!

Angela