EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

„ПИКЕ МЕ ИЗНЕВЕРУВАШЕ ДОДЕКА ТАТКО МИ БЕШЕ НА ИНТЕНЗИВНА НЕГА“ – Шакира реши да го разоткрие поранешното момче до крај: Сè дознав од медиумите!

Шакира не мислеше дека ќе преживее кога дозна дека поранешниот фудбалер на Барселона Жерар Пике ја „издал“ додека нејзиниот татко бил на интензивна нега.

„Тој дојде во Барселона да ме утеши откако ме обзеде тага поради раскинувањето“, изјави добитничката на Греми за „People en Español“ за нејзиниот татко Вилијам Мебарак Чадид.

Шакира објасни дека Чадид бил тешко повреден при пад за време на првото причестување на нејзиниот син Милан.

„Сè се случи одеднаш“, се сеќава таа. „Домот ми се распаѓаше. Преку медиумите дознав дека ме изневерувал додека татко ми бил на интензивна нега“.

Шакира не можела да оди кај својот татко, кого го смета за нејзин најдобар пријател, за советот што ѝ бил толку потребен во тоа време.

„Човекот што најмногу го сакав во животот, татко ми, ме остави кога најмногу ми требаше“, вели таа.

Сега кога Чадид е на опоравување, пејачката ја пофали неговата издржливост – како и неговиот долгогодишен брак со нејзината мајка Нидија Рипол Торадо.

И двајцата беа одраз на тој сон што не ми се оствари. Но, се надевам дека тие се пример за моите деца“, рекла Шакира и ги споменала синовите Милан (10) и Саша (8).

Добитничката на Греми роди момчиња во 2013 и 2015 година. Таа и 36-годишниот спортист заедно се грижат за децата откако објавија дека се разделуваат во јуни 2022 година, поради гласините дека Пике ја изневерил со помладата девојка Клара Чиа.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Не мора да одите во пекара: Направете БУРЕК СО МЕСО дома (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Angela

„Задруга“ дефинитивно се укинува, Жељко Митровиќ објави кога е крај

Angela

2 пози во кои ЖЕШКАТА АКЦИЈА го достигнува својот ВРВ!

Angela