EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Погрешни навики кои лошо влијаат на брачниот статус

Кога ќе си дозволите да се оддалечите еден од друг, речиси нема враќање назад…
Секоја љубов и врска може да се прекинат, без разлика колку и луѓето да мислат дека се јаки, па дури и полесно кога придонесувате со однесување.

Модерните бракови се такви што мажите се почесто се заморуваат од семејството. Исто така, многу жени се жалат дека брачниот живот повеќе не ја носи истата радост и чувства. Се појавува замор, раздразливост и чувство на безнадежност. Во лош брак, едниот брачен другар не сака да ја напушти куќата, додека другиот не сака да се врати.

Неблагодарност
Чувството дека инвестирате повеќе отколку што давате. Оној чија улога во семејството е голема, а добивката е минимална, порано или подоцна ќе се почувствува многу уморен и ќе ја загуби волјата да и даде нешто на таа заедница. Неблагодарноста е многу лоша, не само во бракот, туку и во животот.

Оддалечување
Кога ќе си дозволите да се оддалечите еден од друг, речиси нема враќање назад. Важно е да се одржува нежност после работа, или искра на страст пред спиење. Многу е лесно брачниот другар да влезе во фаза на пријател што не носат ништо добро. Со цел сопругот да не се засити од жената, а таа од него, важно е меѓу нив да има страст и привлечност. Ова е она што ја одржува врската и бракот во живот.

Запуштеност
Многу луѓе не разбираат колку е важно ова. Да, многу е лесно да сте мрзливи кога ќе сфатите дека вашиот брачен другар ве сака такви какви што сте.
Но, тоа не е причина повеќе да не работите на себе. И не само за него, туку и за себе. Никој не го привлекуваат луѓе кои не се придржуваат кон хигиената и кои не се трудат да изгледаат убаво, колку и да се убави и згодни. Некои работи можат да се лажираат, но добрата хигиена никогаш.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Умерено облачно со температури до 16 степени

Angela

Се породи македонската водилка – го роди својот втор син, па објави фотографија од болница откривајќи го името (ФОТО)

Angela

ДВА ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ДЕНЕС ПОД РОЗОВА МЕСЕЧИНА – ќе имаат финансиско фијаско, додека емоциите ќе им експлодираат!

Angela