EXCLUSIVE MK
Македонија

Пожари и во Малешевијата, огнот беснее помеѓу Пехчево и Делчево (фото)

Гори борова шума во близина на појасот меѓу општините Делчево и Пехчево. Пожарот е пријавен од страна на совесни граѓани, а го потврдија од Територијалната противпожарна единица во Делчево, од каде информираат дека на терен се повеќе противпожарни екипи од регионот кои учествуваат во негово гаснење.

Граѓаните сами се организираат за да помогнат на службите во справувањето со пламените јазици.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Досега се регистрирани 4.155 заразени деца од ковид до 9 години

Angela

Облачно и студено со повремен дожд

Angela

УТРЕ ПОТОПЛО ОД ДЕНЕС, ВО ОВОЈ ГРАД ЌЕ ИМА 33 СТЕПЕНИ – но тоа не е ништо, подгответе се за вистински пекол во петок!

Angela