EXCLUSIVE MK
Љубов и интима НАСЛОВНА

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Секс позата 77 е новата 69 поза, името го доби по тоа како телата на партнерите се соединуваат во текот на сексуалниот однос. Не се грижите, не треба да имате акробатски вештини за да уживате во оваа поза.

Изгледа дека општопознатата секс поза 69 доби сериозна конкуренција. Слична е на позата „лажица“, односно името го доби по тоа како телата на партнерите се спојуваат додека се во таа поза.

За да ја постигнете оваа нумеричка екстаза, потребно е двајцата да легнете на страна така што партнерот е зад вас, и двајцата да гледате во ист правец.

Потоа двете нозе ставете ги околу горниот дел на нозете на партнерот, па кога тој ќе пенетрира, со задникот движете се кон него. Потоа испружете ги лесно нозете под агол од 45 степени, но останете така заплеткани. Колковите треба да бидат на иста висина и полека да ги виткате за да управувате со ритамот.

Можеби вака звучи комплицирано, но во пракса е многу поедноставно. Во оваа поза директно се стимулира Г-точката.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

За да бидат максимално задоволени, жените сакаат сексуалниот чин да трае подолго

Angela

КОНЕЧНО СЕ ВРАЌА СОНЦЕТО ВО МАКЕДОНИЈА – еве какво време не очекува, особено подгответе се за викендот кој е пред нас!

Angela

Кина им забрани на децата да играат видеоигри повеќе од 3 часа неделно

Angela