EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Поза која ги излуде сите: Ги плаши мажите, жените ја обожуваат, а секој би ја пробал

Дали сте авантурист во кревет?

Ако сакате малку да експериментирате во кревет, дури и надвор од него, тогаш сигурно ќе ве интересира позата за која сите зборуваат во моментот.

Според една британска студија, позата наречена „количка“ е на врвот на листата на желби.

А како се изведува?

Оригиналната поза значи дека дамата ја зазема почетната позиција и се спушта во класичниот „кучешки стил“, потпрена на колената и лактите.

Нејзиниот партнер се приближува во стоечка положба одзади, и ги крева нозете и на тој начин пенетрира.

Мажот постојано ги држи нозете на својата партнерка и така настанало името „количка“.

Жените ја обожаваат оваа поза бидејќи овозможува длабока пенетрација, а им дава на мажите совршен поглед на нејзините гениталии.

За што треба да водите сметка?

Логично, оваа поза бара подготовка и е физички многу напорна, особено за мажите.

Затоа припадниците на посилниот пол често ја избегнуваат.

Исто така, жените можат да се потпрат на работ на маса или кревет за да ги одморат рацете.

Сепак, постои уште една варијација на оваа поза.

Се е исто, освен една многу важна работа, овде и мажот е на колена додека продира одзади. Сепак, овде веројатно е потребна уште поголема издржливост на мажот отколку во првобитната поза.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Денеска РКЕ ќе одреди нови цени на горивата

Angela

СТОПИРАНО РЕНОВИРАЊЕТО НА ЛУКСУЗНАТА ВИЛА НА ЦЕЦА НА КИПАР – се вмешала и власта, се огласи и Вики Миљковиќ која е главен виновник за сè! (ФОТО)

Angela

АРКАН ГО ПРЕДИЗВИКАЛ ОВОЈ ЕВРОВИЗИСКИ СКАНДАЛ ВО ЈУГОСЛАВИЈА – Брена и Украден беа фаворити, но неговата љубовница морала да победи под силни закани (ВИДЕО)

Angela