EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Поза мачка – идеална за долг секс и двоен оргазам

Женскиот оргазам во голема мера уште е мистерија. Не само за повеќето мажи кои не знаат како да ја задоволат жената, туку за чудо и за жените кои не го познаваат доволно сопственото тело и не знаат што им годи или не си дозволуваат да се препуштат на уживањето.

Сексолозите ја предлагаат позата мачка што е една варијанта на мисионерската поза и е одлична за стимулирање на клиторисот, па веројатноста и двајцата партнери да доживеат оргазам е многу голема.

Сексот почнува во мисионерска поза, за полесна пенетрација. Потоа мажот не треба да се потпира на дланките, туку полека да почне да се спушта надолу и да ја префли тежината на лактите и колената.

Многу е важно при оваа поза да го одредите точниот притисок и блискост на телата и никако не е предвидена за груби и брзи движења. Оваа поза наликува на деликатен танц, па нежноста и прецизноста се исто така многу важни.

За појака стимулација жената може да ги подигне колковите кон телото на мажот. Позата е идеална за долг секс бидејќи постепено доведува до оргазам, но кога ќе се постигне е многу интензивен особено за жената.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПО ЕДНА ГОДИНА: Медиумите открија како се вика синот на Ријана

Angela

Ако сакате бањата секогаш добро да ви мириса, пробајте го овој трик

Angela

Дневен хороскоп – овој знак го очекува особено среќа на деловен план, а еве од што да внимаваат особено овие знаци!

Angela