EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА

Поза „Сингапурски бакнеж“ за незаборавен секс

Оние кои ја пробале велат дека уживањето е загарантирано!

Со социјалните мрежи и интернетот, понекогаш се чини како да нема крај на списокот со сексуални вештини за кои не сте знаеле, па затоа се наведени како нови.

Таков е случајот со „Сингапурски бакнеж“, вештина која, според легендите, датира од пред околу 3.000 години, по што го добила името, а наводно поради жена која знаела да ги примени движења во вагината за свое задоволство.

Она што е познато е дека оваа вештина има тантричко потекло, чии први траги можат да се видат документирани во Камасутра, а исто така и во азиските земји како Јапонија и Тајланд. Но, од што се состои? Па, едноставно прави силни контракции со ѕидовите на вагината додека мажот продира во неа.

Како правилно да се изведе „бакнежот“?

Како што ви објаснивме, „Сингапурскиот бакнеж“ се состои од сукцесивно стискање на вагината додека пенисот е внатре. Она што го создаваат овие типови движења е масажа за паника и чувство на вшмукување. Сепак, неговата изведба предизвикува и повеќе задоволство кај жените.

Ова не е тешка практика за изведување, но за да се направи како што е, жената мора да има силни вагинални мускули наречени пубокоцигеус. Може да се вежбаат сите мускули, вклучувајќи ги и мускулите на нашите гениталии. За ова треба да се прибегнете кон Кегелови вежби.

Правете ги како што ви е најудобно, но се препорачува да се прават седечки. Замислете како уринирате и сè што треба да направите е да се обидете да го запрете тој проток на течност. Стиснете, држете неколку секунди и пуштете.

Се препорачуваат 20 повторувања трипати на ден. Мажите можат да го направат истото. Ова не само што помага да уживате во кревет, туку и ја спречувате инконтиненцијата во иднина.

Кога ќе ги зајакнете мускулите, преминете на секс. Позата не е важна, но се препорачува мажот да биде озгора, како во „мисионерска поза“ и да остане мирен за момент. Тогаш жената почнува да ја затегнува вагината како да прави Кегелови вежби.

Тука може да има варијации. Додека се стегате, можете да правите движења на карлицата, може да има подлабока и повторена пенетрација. Тоа зависи од тоа како се чувствувате за вашиот партнер и како комуницирате.

Зајакнувањето на овие мускули, за двата пола, не само што помага да се спречи инконтиненција, туку и го олеснува влажнењето и оргазмот. Покрај тоа, влијае на прераната ејакулација или еректилна дисфункција.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Мажите не се единствени кои иницираат секс: Дали знаете жените колку често сакаат?

Angela

„Чудовиште“: Зграда со 10.000 луѓе

Angela

Не постои само еден, туку пет видови на неверство

Angela