EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Позната е причината за смртта на Саша Видиќ, нема да се прави обдукција

Креаторот Саша Видиќ почина вчера на 52-годишна возраст во КБЦ „Бежанијска коса“ од сепса.

Во КБЦ „Бежанијска коса“ бил донесен во бессознание, лекарите на прием направиле се за да го спасат, но не успеале.

-Обдукција не е направена, јасно е дека се работи за сепс, изјави извор за српските медиуми.

Видиќ бил донесен во болница во бессознание и во многу тешка состојба од Брзата помош. Веднаш по приемот морале да го интубираат, да го приклучат на апарат за дишење за да се обидат да го спасат бидејќи бил донесен практично клинички мртов.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

На Пике му се „подоги“ САД, шпанските медиуми велат дека таму е неговата стара љубов: Еве која е таа и премногу е слична на Клара Чиа!

Angela

Заљубена и среќна: Тејлор Свифт сликана со ново момче (ФОТО)

Angela

Ги спакува куферите и замина од Шпанија – еве каде е во моментов бремената Анастасија, тоа што го јаде им е омилено на трудниците (ФОТО)

Angela